LinuxOpen Source

CentOS 8’de ionCube Loader Kurulumu

İonCube yükleyicisi, ionCube kodlu dosyaları sunucuya yüklemek için kullanılan kitaplıktır. Çalıştırmadan önce herhangi bir ionCube kodlu dosyanın kodunu çözmek için web sunucusuna yüklenmesi gerekir.

Adım 1 – ionCube Loader’ı indirin

Her şeyden önce, ioncube indirme sayfasından sisteminizdeki en son ionCube yükleyicileri indirin . Alternatif olarak 64 bit sistemler için ionCube yükleyici arşivini indirmek için aşağıdaki komutu da kullanabilirsiniz.

wget https://downloads.ioncube.com/loader_downloads/ioncube_loaders_lin_x86-64.tar.gz

Dosyayı indirdikten sonra, / usr / local / ioncube dizini altına çıkartın . Bu konumu sizin için uygun olarak değiştirebilirsiniz.

tar xzf ioncube_loaders_lin_x86-64.tar.gz sudo mv ioncube /usr/local/

Adım 2 – ionCube Loader’ı PHP ile etkinleştirme

Php.ini dosyasını düzenleyin ve dosyanın sonuna aşağıdaki satırı ekleyin. Php.ini dosyasını bulmak için aşağıdaki komutu kullanabilirsiniz.

php -i | grep php.ini Configuration File (php.ini) Path => /etc Loaded Configuration File => /etc/php.ini

Ardından sisteminizdeki aktif PHP sürümünü bulun:

php -v

Yukarıdaki sonuçlara göre, /etc/php.ini dosyasını düzenleyin ve dosyanın sonuna aşağıdaki satırı ekleyin.

zend_extension = /usr/local/ioncube/ioncube_loader_lin_7.2.so

Değiştir /usr/local/ioncube/ioncube_loader_lin_7.2.so senin eşleşen PHP sürümü ile dosya.

Adım 3 – Ioncube Loader’ı doğrulayın

Ioncube PHP modülünün kurulumunu ve yapılandırmasını doğrulayalım. php -m Kabukta komut çalıştır .

php -v 
PHP 7.2.11 (cli) (built: Oct 9 2018 15:09:36) ( NTS ) Copyright (c) 1997-2018 The PHP Group Zend Engine v3.2.0, Copyright (c) 1998-2018 Zend Technologies with the ionCube PHP Loader + ionCube24 v10.3.9, Copyright (c) 2002-2019, by ionCube Ltd.

Sonuç

İonCube yükleyiciyi CentOS 8 işletim sisteminde PHP ile başarıyla yapılandırdınız.

Muhammed Kerim Koç

1996 yılında Giresun Şebinkarahisarda dünyaya geldim. İlk ve orta öğretimi Şebinkarahisarda tamamladım. Liseyi Şebinkarahisar Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinde bitirdim. Üniversite için de Şebinkarahisar Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulunda Bilgisayar programcılığını okudum. Üniversite stajı için gelmiş olduğum özel bir firmada işe başladım. 5,5 yıl bu firmadan çalıştıktan sonra farklı bir sektör olan inşaat sektöründe Bilgi teknolojileri Uzmanı olarak 8 ay çalıştım. Daha sonra özel bir şirkette Sistem Network Sorumlusu olarak 4 ay çalıştıktan sonra proje sonlandırılmasından dolayı işten ayrıldım. Tekrar dan 5.5 yıl çalışmış olduğum firmaya Sistem ve Network Yöneticisi olarak geri döndüm ve çalışmaya başladım. Kendimi geliştirmek için Bilge Adam Akademi den Sistem Uzmanlığı eğitimi aldım. Sanallaştırma ve Ağ tarafında kendimi sürekli olarak geliştiriyorum.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu