Donanım

Yedekleme ve Geri Yükleme Veeam Backup & Replication 9.5 yapılandırması

Veeam Backup & Replication 9.5 gibi bir yedekleme çözümünü devreye aldığınızda, bu araç korumanız haline gelir. Genel bir arıza durumunda, sunucularınızı ve verilerinizi geri yüklemek için yedekleme aracı çalıştırılmalıdır. Bazı durumlarda Veeam Backup & Replication 9.5 üretimde başarısız olabilir ve aslında geri yüklenen ilk makine Veeam’dir. Veeam Backup & Replication yapılandırmasını yedeklemek ve geri yüklemek için bir mekanizma sağlar. Yedekleme yapılandırması, diğer yedeklemeler gibi çalışır: geri yükleme noktalarıyla. Yalnızca yedekleme yapılandırmasını planlamanız ve bu yedeklemenin veri merkezinin dışında bir kopya oluşturmanız gerekir.

Bu yedekleme ve geri yükleme mekanizması, geçiş durumunda da kullanılabilir. Eski bir Veeam sunucunuz varsa ve tüm yapılandırmayı yeniden yapmadan daha yenisine geçmek istiyorsanız, taşıma için yapılandırmayı yedekleyebilir ve geri yükleyebilirsiniz.

Veeam Backup & Replication yapılandırmasının yedeğini planlayın

Yapılandırma yedeklemesini yönetmek için bir Veeam Backup & Replication konsolu açın, “hamburger” menüsüne (sol üst) tıklayın ve Configuration Backup öğesini seçin .

Ardından, bir yedekleme havuzunda yapılandırma yedeklemesini etkinleştirebilirsiniz. Scale-Out Repository, yapılandırma yedeklemesi için desteklenmez. Saklanacak geri yükleme noktalarının sayısını seçebilir ve yedeklemeyi planlayabilirsiniz. Veeam’de kullandığınız kimlik bilgilerini saklamak için Yapılandırma yedeklemesini şifrele seçeneğini etkinleştirmeniz gerekir .

Asla kaybetmeyeceğiniz bir şifre belirleyin ve Tamam’a tıklayın.

Veeam Backup and Replication yapılandırmasını geri yükleyin

Veeam Backup & Replication yapılandırmasını geri yüklemek için Veeam sunucusunda bir oturum açın ve aşağıdaki gibi Yapılandırma Geri Yükleme’yi açın :

Sihirbaz, geri yüklemek isteyip istemediğinizi veya Geçiş durumunda olup olmadığını sorar. Bu örnek için Restore öğesini seçiyorum .

Yedekleme deposunu açın ve istediğiniz geri yükleme noktasını seçin.

Bir sonraki ekranda, bir yedek içerik özeti alırsınız. Sen kabul ediyorsanız, tıklayın İleri .

Yedeklemenizi şifrelediyseniz, şifreleme şifresini belirtin.

Ardından hedef veritabanını belirtin. Veritabanı zaten varsa, silinecek ve yeniden oluşturulacaktır.

Geri yüklemek istediğiniz yapılandırma verilerini seçin.

Veeam hizmetleri çalışıyorsa sihirbaz bunları sizin için durduracaktır.

Geri yükleme çalıştığında, aşağıdaki gibi bir şeye sahip olmalısınız:

Geri yüklemeden sonra sihirbaz sizden kimlik bilgilerini doğrulamanızı ister.

Geri yükleme bittiğinde aşağıdaki ekranla karşılaşırsınız.

Son adım, yedekleme işiyle ilgilidir: bir geri yüklemeden sonra hepsi devre dışı bırakılır. Onları etkinleştirmeniz gerekiyor ve bitti

Başa dön tuşu